Emtia ve para piyasası

by azxbr
0 comment

BRENT Dün 87.90-89.50$ bandında dalgalı hareket eden Brent Petrol günü %0.40 oranında yükseliş ile 89.26 $ seviyesinden tamamladı. Brent’de yükseliş trendinde bir bozulma olmamasına rağmen, kısa vadeli bazı göstergelerde negatif uyumsuzluk dikkat çekiyor. Bir önceki direnç konumunda ola ve artık destek seviyesi olarak takip ettiğimiz 85.80$’ın trend geçerliliği koruyacaktır. Ancak 85.80$ desteğinin kırılması Brentte baskıyı arttıracaktır. 85.80$ seviyesinin altında yaşanacak hareketlerde ilk etapta 79.50$ seviyesine kadar geri çekilme beklenilebilir. 90.50 $ seviyesi ise ilk direnç konumunu koruyor

ONS/ALTIN “XAUUSD” Son günlerde yaşanan geri çekilme sonrasında Ons/Altın’da dün tepki alımları etkili oldu ve %0.43 oranında değer kaybı ile 1799$ seviyesinden kapanış gerçekleşti.. Dün etkili olan yükseliş denemelerie rağmen tepi hareketinin zayıf kaldığını görüyoruz. Teknik göstergelerde güç kaybı sürüyor. 1782$ seviyesini günlük ve kısa vadeli hareketler açısından ilk destek noktası olarak takip edeceğiz. Bu desteğin üzerinde etkili olacak yükseliş hareketlerinde 1814 seviyesini ise ilk direnç olarak verebiliriz.

GRAM ALTIN Gram/Altın’da gevşeme eğiliminin zayıfta olsa etkisini sürdürüyor. Dün %0.85 oranında değer kaybeden Gram Altın günü 770.69 TL kapandı. Teknik göstergelerde güç kaybı sürerken, 771 TL desteğinin hemen atında gerçekleşen kapanışda olumsuz görünmü arttırıyor. Bugünkü işlemlerde tepki atakları ile beraber 771 TL seviyesinin üzerinde tutunma çabası görebiliriz. Ancak kapanışın tekrar bu seviyenin altında olması Altın’da baskısının önümüzdeki günlerde ivme kazanarak sürebileceğine işaret edecek.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Son günlerde etkili olan satışlar sonrasında kısa vadeli desteklerine yaklaşan Gümüş’de dün tutunma çabası ve zayıf tepki denemeleri görüldü ve %0.20 oranında hafif pozitif kapanış ile 22.50$ seviyesinden kapanış gerekleşti 22$ desteğinin üzerinde tutunma çabası ve tepki demeleri görebiliriz. Kısa vadeli göstergelerin gün içi grafiklerde toparlanıyor olması tepki potansiyelini arttırıyor. 23.40 $ seviyesi ise ilk ara direnç konumunu koruyor.

EUR/USD Euro/USD paritesinde son günlerde etkili olan güç kaybı sonrasnda dün tepki atakları etkili oldu ve %0.78 oranında yükseliş ile 1.1235 seviyesinde kapanış gerekleşti Etkili olan ataklar sonrasında geçtiğimiz gün kırılan 1.1200 seviyesinin üzerine tekrar çıkılmış olmasını olumlu buluyoruz. Bu seviyenin üzerinde kalındığı sürfece tepki atakları bir miktar daha güçlenecektir. 1.1380 seviyesi ise ksıa vadeli direnç olarak takip edilebilir.

DXY DXY endeksi haftanın ilk işlem günün de güç kaybederken günü %0.70 oranında geri çekilme ile 96.55 seviyesinden tamamlandı. Teknşk göstergeleri zayıflıyor olması ve 96.90 seviyesinin altında yaşana kapanış geri çekilmenin devam edebileceği gösteriyor. 96.90 seviyesinin üzerine tekrar çıkılmadıkça içinde bulunduğumuz hafta geri çekilmenin devamın görebiliriz. 95.50 ve 94.70 seviyeleri kısa vadeli destekler olarak takip edilebilir.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment