Piyasa gelişmeleri

by azxbr
0 comment

Dün ABD piyasaları teknoloji hisseleri öncülüğünde günü yükselişle tamamladı. Nasdaq %3.41 yükselirken, S&P500 ise %1.89 artış kaydetti. Bugün takip edilecek önemli makro veri akışı bulunmuyor, seansın sona ermesinin ardından AKBNK 4ç21 finansal sonuçlarını paylaşacak. BIST dün günü bankacılık hisseleri öncülüğünde %1.01 yükselişle tamamladı; XBANK %2.27 yükseldi. Endeksin bugün de güne alım tarafında başlamasını bekliyoruz.

İZLENECEKLER

—AKBNK 4ç21 Bilanço (bekl: TL4.09mr net kar)

ŞİRKET HABERLERİ

—ISGYO 2021 yılı net karı TL1.33mr oldu, şirket 2020 yılında ise TL266mn net kar açıklamıştı. Ciro tüm yılda %12 azalışla TL488mn olurken, net karın ana sürücüsü yatırım amaçlı gayrimenkullerin yeniden değerlemesinden kaynaklanmakta.

—GUBRF, bağlı ortaklığı Gübretaş Maden Yatırımları AŞ’nin Söğüt Altın Madeni Projesi ile ilgili olarak yatırım teşvik belgesi aldığını açıkladı.

—TCELL, Paycell markasıyla hizmet veren TÖHAŞ’ın, AB ülkelerine uluslararası para transferi ve ödeme hizmetleri faaliyetlerinde bulunulmasına karar verildiğini bildirdi.

—AYCES, otel işletmelerini yenileme ve tadilat amacıyla faaliyetlerine ara verildiğini, öngörülen faaliyete yeniden başlama tarihini ise 1 Mayıs olarak beklediğini paylaştı.

 

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment