Piyasadan haberler

by azxbr
0 comment

Teknosa, yenilenen teknosa.com internet sitesinin hizmete açıldığını ve Teknosa pazaryerinin de faaliyete geçtiğini bildirdi. Şirket’ten yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: “22 Nisan 2021 tarihli özel durum açıklamamız ile kamuya duyurmuş olduğumuz, üçüncü kişi satıcıların Teknosa müşterilerine teknosa.com üzerinden elektronik ürün satışı gerçekleştirmelerine imkan tanıyacak pazaryeri projemiz ile ilgili sistemsel geliştirme çalışmaları başarıyla sonuçlanmıştır. Müşterilerimize daha üstün bir kullanıcı deneyimi sunmak amacıyla yenilenen teknosa.com internet sitemiz hizmete açılmış ve Teknosa pazaryeri de faaliyete geçmiş bulunmaktadır.Pazaryerinde üçüncü kişi satıcılar Teknosa sistemlerine entegre edilmiş ve teknosa.com üzerinden Teknosa güvencesiyle müşterilerimize ürün ve hizmet sunmaya başlamışlardır. Teknosa, Türkiye’de kendi sektöründe ilk olan pazaryeri ile tüketici teknoloji ekosistemindeki tüm ürün ve hizmetleri değişen müşteri ihtiyaçlarına en hızlı ve uygun şekilde cevap vererek bütünsel bir deneyim ve Teknosa güvencesiyle müşterilerine sunmayı amaçlamaktadır. Elektronik perakendeciliğinde müşterilerimizin karşısına daha güçlü ürün yelpazesiyle çıkmak, değişen müşteri ihtiyaçlarına en hızlı ve uygun şekilde cevap vermek ve hızlı büyüyen e-ticaret kanalını çoklu kanal stratejisinin odağına koyarak müşterilerimize en iyi değeri sunma arzumuz doğrultusunda Teknosa pazaryeri yatırımlarına devam edilecektir.”

Pegasus, 20 adet Airbus A321neo uçağın finansmanının finansal kiralama yöntemiyle sağlanmasına karar verdi. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: “Yönetim Kurulumuz tarafından 2012 Airbus Siparişi* kapsamında Şubat –Aralık 2022 döneminde teslime konu 20 adet Airbus A321neo uçağın finansmanının finansal kiralama yöntemiyle sağlanmasına karar verilmiştir. Finansmana konu uçaklar için finansman yöntem ve koşulları ve finansman sağlanacak kurumlar, uçakların tamamı için veya bir veya birkaç uçaklık kısımları için teklif toplama ve değerlendirme yöntemiyle Şirket yönetimi tarafından belirlenecek ve finansman ile ilgili gelişmeler Şirketin Finansal Raporlarında finansal araçlar / finansal kiralama borçları bölümünde yatırımcılarımızın bilgisine sunulacaktır. * 2012 Airbus Siparişi Şirketimizin 2012 yılında vermiş olduğu ve 2017 yılında opsiyon konusu uçakları kesin siparişe çevirmiş olduğu 42 adet A320neo ve 58 adet A321neo tipi uçaktan oluşan 100 uçaklık Airbus Siparişini ifade etmektedir. Söz konusu sipariş kapsamına ek olarak 2021 yılında ilave 6 adet A321neo tipi uçak siparişi 2012 Airbus Siparişi kapsamına alınmıştır.”

Inveo Yatırım Holding, 65 milyon TL sermaye ile “INVEO Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ” kurulmasına karar verdi.

Inveo Yatırım Holding, kripto varlık ve merkeziyetsiz finans alanında yakın gelecekte ortaya çıkabilecek fırsatları değerlendirmek ve ilgili sektörlerdeki iş birlikleri ve yatırımları gerçekleştirmek üzere kripto varlık şirketi kurulmasına karar verdi.

Ata GYO, Çanakkale’de bulunan taşınması Burger King olarak işletilmesi amacıyla TAB Gıda’ya kiraladı. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:”Portföyümüzde yer alan, Çanakkale İli, Merkez İlçesi, Kemalpaşa Mahallesi, 175 Ada 3 Parselde kayıtlı taşınmazın Burger King olarak işletilmesi amacıyla TAB Gıda San. ve Tic. A.Ş.’ne kiraya verilmiştir. Gayrimenkul’ün aylık kira bedelinin, aylık işletme cirosu üzerinden hesaplanmasına, ve kira süresinin 20 (yirmi) yıl olmasına karar verilmiştir. Gayrimenkul şu anda inşaat aşamasında olup faaliyete geçtiği anda kira geliri üretecektir.”

Yükselen Çelik, ABD’de kurulmasına karar verilen iştirakin kuruluş işlemlerini tamamladı. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: “Şirketimizin 17.01.2022 tarihli KAP duyurusunda ilan edildiği üzere, ihracat faaliyetlerimizi desteklemek amacıyla ABD’nin İllinois eyaletinde Chicago bölgesine yakın organize sanayi alanı içerisinde, Rising Steel Inc. unvanıyla kurulmasına karar verilen iştirakin kuruluş işlemleri, 08.02.2022 tarihi itibarıyla tamamlanmış olup 10.02.2022 tarihinde (bugün) tescil edilerek tarafımıza bildirilmiştir. “

Erdemir 2021 yılı 12 aylık konsolide net dönem karı 15.527.082.000 TL (Önceki 3.309.093.000 TL )

İskenderun Demir Çelik 2021 yılı 12 aylık konsolide olmayan net dönem karı 6.468.354.000 TL (Önceki 2.423.349.000 TL )

Çemtaş 2021 yılı 12 aylık konsolide olmayan net dönem karı 403.327.293 TL (Önceki 138.822.110 TL )

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment