Zühre Tekstil, Lifestyle Türkiye 2022 Kadın Hazır Giyim Fuarı’na katılıyor

by azxbr
0 comment

Modanın kalite simgesi Zühre Tekstil, 16-18 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan “LifeStyle Türkiye 2022 Kadın Hazır Giyim Fuarı”na katılıyor. Pandemi süresince gerçekleştirilen en önemli tekstil, hazır giyim fuarlarından biri olan LifeStyle Türkiye 2022 Kadın Hazır Giyim Fuarı’nda Zühre, sürdürülebilir trendlerin tasarıma yansıdığı, global arenada da çok ilgi gören yeni koleksiyonunu sunacak. Bu yıl 6.’ıncı kez düzenlenen fuar, aynı zamanda sektörde katma değerli ihracat yapan firmalar için de büyük önem arz ediyor. Zühre Tekstil, fuarda ziyaretçileri 9.’uncu Salon, A08 numaralı standında sezon defilesi ile karşılayacak.

Zühre Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Ekin, “LifeStyle Türkiye 2022 Kadın Hazır Giyim Fuarı’nda bu yıl da çok yoğun bir görüşme programı ile bayilerimiz, ihracat noktalarımızdaki prestij mağazalarımız, toptan satış yaptığımız tüm dostlarımız, ticaret alanlarımız ve ilgili temsilciler ile fuarda görüşme fırsatı bulacağız. Aynı zamanda e-ticaret ve e-ihracat ile birlikte Türk tekstilini dünyanın her noktasına ulaştırmak üzere yatırımlarımızı ve pazaryerleri ile görüşmelerimizi sürdürmekteyiz. Fuarın bizim için her zaman olduğu gibi çok verimli geçmesi için Zühre olarak modanın global arenada temsilcisi olan kadınlarımıza “şıklık” sunuyoruz. Zühre olarak “Farkını Hisset” mottomuz ile kadınlarımızın tekstil olarak her kategoride aradığı A+ kaliteyi bulduğu geniş koleksiyonumuzu yine fuar için hazırladık. Fuarımıza ABD, Almanya, Irak, İran, Lübnan, Ürdün, Filistin, Kuveyt, Katar, BAE, Rusya, Hollanda, Azerbaycan, Kazakistan, Çeçenistan, Özbekistan, Suudi Arabistan, Mısır, İngiltere, Fransa, Avusturalya, Bulgaristan, Cezayir, Güney Afrika, Malezya, Fas, Libya gibi önemli pazarlardan çok sayıda ciddi alıcı ziyaret edecek. Bu ülkeler içerisinde bizim de en önemli pazar noktalarımız var. Tekstil sektörümüze fuarın olumlu etkisinin büyük olacağını öngörmekteyiz” dedi.

Hazır giyim sektör ihracatı 14,8 milyar dolara ulaştı

2021 yılının ilk dokuz aylık döneminde Türkiye’nin hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 artış ile 14,8 milyar dolara ulaştı. Verilere bakıldığında, ihracat yapılan ülkeler arasında Almanya, İspanya, İngiltere ve Hollanda ilk sıralarda yer aldı. Bu kapsamda, 16-18 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek LifeStyle Türkiye 2022 Kadın Hazır Giyim Fuarı, Türkiye ekonomisine katkı sağlaması açısından önemli bir konumunda bulunuyor.

2021 yılının ilk dokuz aylık döneminde Türkiye’nin hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 artış ile 14,8 milyar dolara ulaştı. Verilere bakıldığında, ihracat yapılan ülkeler arasında Almanya, İspanya, İngiltere ve Hollanda ilk sıralarda yer aldı. Bu kapsamda, 16-18 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek LifeStyle Türkiye 2022 Kadın Hazır Giyim Fuarı, Türkiye ekonomisine katkı sağlaması açısından önemli bir konumunda bulunuyor.

Federal Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından 6. kez düzenlenen fuar, aynı zamanda sektörde katma değerli ihracat yapan firmalar ve ilk defa yurt dışına ihracat yapacak firmalar için de büyük önem arz ediyor.

16 bin’in üzerinde yeni tasarım ve koleksiyon ‘un sergileneceği fuar sektöre yön verecek

Kadın Hazır Giyim Sektörü, dünyanın en hızlı gelişen, üretim ve tüketim pazarı konumunda bulunuyor. Türkiye, bu sektörde üretim ve tüketim konularında dünyanın lider ülkeleri arasında yer alıyor. Bu kapsamda, 6.sı düzenlenen fuar sektördeki tasarımcı, üretici, toptancı ve mağaza zincirlerini bir çatı altında birleştiren en büyük uluslararası fuar olma özelliği taşıyor.

Kapasite kullanımı yüzde 80,97’ye ulaştı

Açıklanan verilere göre, Türkiye’den Almanya’ya yüzde 11,9 oranında artışla 2,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirilirken, İspanya’ya yüzde 37,2’lik artışla 2 milyar dolarlık ve İngiltere’ye yüzde 23,2’lik artışla 1,5 milyar dolarlık ihracat yapıldı. Sektörün kapasite kullanım oranı ise 2021 yılının aynı ayında yüzde 80,97’e ulaştı. 

Kadın hazır giyim sektörü, dünyanın en hızlı gelişen, üretim ve tüketim pazarı konumunda bulunuyor. Türkiye, bu sektörde üretim ve tüketim konularında dünyanın lider ülkeleri arasında yer alıyor. Bu kapsamda, 6.sı düzenlenen fuar sektördeki tasarımcı, üretici, toptancı ve mağaza zincirlerini bir çatı altında birleştiren en büyük uluslararası fuar olma özelliği taşıyor.

2022 İlkbahar – Yaz koleksiyonlarının ilk defa sergileneceği fuarda, 110 üretici firma, 150’den fazla marka ve yurt dışından davet edilen 4 bin 500 mağaza, butik ve toptancının bir araya gelmesi planlanıyor. Sektördeki ihracatın, mağazalaşmanın ve markalaşmanın yolu olan fuar ile katılımcı firmalar, 16 binin üzerinde yeni tasarım ve koleksiyon sergileyecek.

100 milyon doların üzerinde ihracat bekleniyor

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde üretim yapan firmalar ile 56 ülkeden beklenen yoğun ziyaretçinin kısa sürede bir araya gelme fırsatı bulacağı fuarda, bu sezon 100 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirilmesi bekleniyor.

LIFESTYLE TÜRKİYE 2022 KADIN HAZIR GİYİM FUARI HAKKINDA

Federal Fuar tarafından 16-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek LifeStyle Türkiye 2022 Kadın Hazır Giyim Fuarı, sektörde katma değerli ihracat yapan firmalar ve ilk defa yurt dışına ihracat yapacak firmalar için önemli bir ticari kanal oluşturuyor. Yurt içinde toptan alım yapan mağaza sahipleri için de önemli bir fırsat oluşturan fuar, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde üretim yapan firmalar ile kısa sürede bir araya gelme imkanı sağlıyor.

You may also like

Leave a Comment